پیچ خشکه شش گوش نیم رزوه کلاس ده

پیچ خشکه 10.9

پیچ خشکه 10.9 یکی از محصولاتی است که به دلیل استفاده از فولاد خشک در ساختار آن می تواند یک اتصال محکم و بادوام ایجاد کند. با توجه به اینکه امکان تغییر در قطر اسمی پیچ و همچنین تغییر در نوع رزوه استفاده شده در بدنه آنها وجود دارد، کاربرد پیچ خشکه هم تحت تاثیر قرار می گیرد که در ادامه به همه آنها خواهیم پرداخت.

جنس مواد به کار گرفته شده در پیچ خشکه 10.9

وقتی که از لفظ پیچ خشکه برای یک محصول استفاده میکنیم به این معنی است که برای ساخت بدنه آن از فولاد خشک حاوی کربن متوسط استفاده شده است. به طور ویژه در پیچ خشکه 10.9 با توجه به سایز آنها از فولاد و مفتول M040 برای سایزهای کوچک تا ۲۴ استفاده شده که با روش فورج سرد و آماده شده است. این در حالی است که پیچ های خشکه سایز بزرگتر از ۲۴ با روش فورج گرم استفاده شده و شرایط ساخت آنها با یکدیگر متفاوت است.

 تفاوت پیچ خشکه کلاس ۱۰ با کلاس ۸ و ۱۲

گرید فولاد به کار گرفته شده در پیچ های خشکه به یک عامل برای تمایز بین آنها و در نهایت انتخاب آنها تبدیل شده است. به عنوان مثال در پیچ خشکه 10.9 از فولاد با کربن متوسط استفاده شده که استحکام کششی آن در حدود ۳۲۰ مگاپاسکال و مقاومت کششی آن در حدود ۱۰۴۰ نیوتن بر متر مربع است. این در حالی است که پیچ خشکه کلاس ۸ با فولاد کم کربن ساخته شده و نرم تر است. از طرف دیگر استحکام کششی پیچ خشکه کلاس ۱۲ در حدود ۳۸۵ مگاپاسکال برآورد می‌شود.

طراحی ظاهری به کار گرفته شده در پیچ خشکه 10.9

وقتی که به شکل ظاهری پیچ های خشکه توجه می‌کنید چند نکته ظاهری در آنها وجود دارد که می تواند معیار انتخاب ما باشد. در وهله اول در قسمت گل پیچ برای این محصولات امکان استفاده از طرح شش گوش یا طرح هشت گوش وجود دارد و در کنار آن طرح پیچ آلنی و طرح پیچ عدسی هم وجود دارد. این موضوع باعث می‌شود که انتخاب محصول در صنایع ماشین سازی و ساختمان سازی و همچنین مونتاژ سوله و دکل تحت تاثیر قرار گیرد.

اما به طور کلی می توانیم پیچ و مهره را به صورت یک استوانه در نظر بگیریم که بدنه یا آن به صورت رزوه ای شده است. بنابراین شرایط استفاده از پیچ خشکه 10.9 تمام رزوه تفاوت زیادی با همین پیچ به صورت نیم رزوه یا به صورت اچ وی دارد. موضوع دیگری که با توجه به شکل ظاهری پیچ ها می توان به آن پی برد، وجود پوشش گالوانیزه برای این محصولات است که مقاومت آنها را در برابر شرایط خورنده و در برابر مواد شیمیایی بالا میبرد. این در حالی است که پیچ های بدون پوشش برای برخی شرایط خاص استفاده می شوند.

اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط فنی این محصول و همچنین لیست قیمت انواع پیچ و مهره را میتوانید از طریق تماس با کارشناسان ما به دست بیاورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *